W górę ↑

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
"Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić..."

Zespół Szkół w Ożarowie

im. Marii Skłodowskiej-Curie

NIEPYTANY NUMER: PONIEDZIAŁEK: 50 / 9   WTOREK: 31 / 20   ŚRODA: 16   CZWARTEK: 7   PIĄTEK: 1

 

Galerie

Licznik odwiedzin

216044
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
177
721
898
9056
Twoje IP: 54.145.211.125
Godzina: 11:20:05

Dzisiaj jest: Wtorek
27 Stycznia 2015
Imieniny obchodzą
Angelika, Ilona, Jan Chryzostom, Julian,
Przybysław

Do końca roku zostało 339 dni.
Zodiak: Wodnik
 

     W dniach 23-25 stycznia odbyły się kolejne warsztaty szkoleniowe z ratownictwa medycznego. Tym razem szkoleniem zostali objęci uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego. 

     Zajęcia zostały przeprowadzone na terenie Szkoły Podstawowej w Nietulisku Dużym. Uczniowie pogłebiali wiedzę teoretyczną z podstaw udzielania pierwszej pomocy. Zdobyte wiadomości sprawdzali na bieżąco podczas zajęć praktycznych. Pozoracje "jeden na jeden" oraz sytuacje pozoracyjne przy wypadkach masowych były bardzo dobrym sprawdzianem reakcji na stres związanych z udziałem w akcjach ratowniczych. 

     Oprócz zajęć obowiązkowych w wolnym czasie można było miło spędzić czas w towarzystwie innych osób, które także przyjechały pogłębić wiedzę. Należy przypomnieć, że w tym roku warsztaty pomogli nam zorganizować i przeprowadzić ratownicy i ochotnicy z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy z Ostrowca Św. 

    Po zdaniu egzaminu teoretycznego i zaliczeniu z praktyki uczniowie otrzymają certyfikat, który daje im pełne prawo do udzielania fachowej pierwszej pomocy przedmedycznej.

              

                                                                                                                                                           M. Kozieł 

  

Warsztaty szkol...
Warsztaty szkol...
Warsztaty szkol...
Warsztaty szkol...
Warsztaty szkol...

Czytaj więcej: Warsztaty szkoleniowe z ratownictwa medycznego w Nietulisku Dużym

24 stycznia 2015 roku w Zespole Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej –Curie odbył się bal studniówkowy, który jak nakazuje tradycja ,rozpoczęto polonezem. Tegorocznych maturzystów poprowadził w pierwszej parze dyrektor szkoły  Marcin Stańczyk, za nim uroczyście stąpali wychowawcy klas maturalnych: pan Wojciech Majcher i pani Edyta Szymczyk. Część oficjalną rozpoczęło przemówienie dyrektora Marcina Stańczyka, który w krótkim wystąpieniu podziękował, za wszelkie wsparcie udzielane naszej szkole, staroście  Bogusławowi Włodarczykowi oraz burmistrzowi miasta  Ożarów - Marcinowi Majcherowi. Następnie  głos zabrali przedstawiciele społeczności uczniowskiej: Daria Wiśniewska i Grzegorz Dwojak oraz ich rodzice. Złożyli podziękowania nauczycielom i wychowawcom za ich pracę, po czym wręczyli kwiaty na ręce wychowawców klas maturalnych, dyrektora szkoły oraz władz miasta i gminy Ożarów, pana Marcina Majchera i Pawła Rędziaka. 

Dyrektor przekazał młodzieży symboliczny klucz do drzwi szkoły, którzy wraz ze swoimi rodzicami stali się od tej chwili gospodarzami studniówkowego wieczoru.

Po przemówieniach odśpiewano 100 lat naszym maturzystom i przy kieliszku szampana życzono  im powodzenia na egzaminach a potem zaproszono zebranych do odtańczenia walca. Zabawa studniówkowa trwała do białego rana.

Edyta Szymczyk

GALERIA

STUDNIÓWKA 2015
STUDNIÓWKA 2015
STUDNIÓWKA 2015
STUDNIÓWKA 2015
STUDNIÓWKA 2015

Czytaj więcej: STUDNIÓWKA 2015

W ramach zajęć dodatkowych uczniowie Technikum Informatycznego spędzili pracowite sobotnie przedpołudnie nad przygotowaniem stanowisk egzaminacyjnych ze specjalizacji E13. Uczniowie zmontowali ścianki oddzielające stanowiska egzaminacyjne, wykonali podłączenie sieci LAN i sieci elektrycznej do stanowisk, instalowali oprogramowanie na serwerach i stacjach roboczych będących wyposażeniem każdego stanowiska.

Pracownia Lokalnych Sieci Komputerowych i Sieciowych Systemów Operacyjnych przygotowuje uczniów do egzaminu w ramach kwalifikacji Projektowanie i administracja lokalnych sieci komputerowych oznaczanej symbolem-E13. Kwalifikacja ta wprowadza uczniów w świat sieci komputerowych, sprzętu i oprogramowania sieciowego oraz podstaw teoretycznych i adresacji sieciowej.

 

 

Zajęcia uczą praktycznego konfigurowania routerów, przełączników zarządzanych, instalacji i konfiguracji systemów serwerowych w tym: Windows Serwer, Novell Suse 2011, Linux. Uczniowie poznają podstawy projektowania sieci, wykonują montaż wtyków i gniazd sieciowych. Testują sieci, analizują ruch sieciowy. Konfigurują przełączniki zarządzane. Przygotowują się również do zdania egzaminu CCNA (Cisco Certified Network Associate).

Nauka w ramach kwalifikacji E13 odbywa się w naszej szkole w cyklu dwuletnim (klasa 2 i 3 technikum informatycznego) i jest podzielona na cztery przedmioty w tym dwa teoretyczne: sieci komputerowe, sieciowe systemy operacyjne oraz dwa praktyczne: pracownia lokalnych sieci komputerowych i pracownia sieciowych systemów operacyjnych.

 

 

GALERIAGALERIA

21 stycznia w Zespole Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej –Curie odbyło się spotkanie uczniów klas I,II oraz III Liceum Ogólnokształcącego z właścicielką salonu kosmetycznego „Świat kobiety" w Opatowie – panią Moniką Przygodą. Miało ono charakter warsztatowy, toteż młodzież w trakcie kilkugodzinnych zajęć uzyskała profesjonalne teoretyczne i praktyczne porady z zakresu higieny, codziennej pielęgnacji skóry, zaspokajania indywidualnych potrzeb własnej cery oraz właściwego doboru kosmetyków. Uwieńczeniem warsztatów było wykonanie makijażu codziennego i wieczorowego kilku chętnym dziewczętom. Wszyscy uczestnicy zajęć mieli szansę dowiedzieć się a nawet „sprawdzić na własnej skórze", jak dokonywać kolorystycznego doboru kosmetyków takich jak podkład, puder, róż czy pomadka. Inicjatorkami i opiekunkami spotkania były panie: Aneta Gołyska, Agata Duda oraz Wiesława Pastuszka.
Prowadzone przez panią Monikę profesjonalne warsztaty kosmetyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego w szkole planowane są kolejne takie spotkania.

 

W listopadzie 2014 roku uczniowie klas liceum i technikum Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie przystąpili do etapu szkolnego 39. Olimpiady Języka Angielskiego.
Do etapu okręgowego pomyślnie zakwalifikowało się 6 uczniów, z których to ostatecznie 5 wzięło udział w części pierwszej etapu okręgowego: Konrad Podrygalski – uczeń klasy 3 Technikum Informatycznego oraz uczniowie klasy 3 Liceum Ogólnokształcącego – Kinga Lichota, Patrycja Tłuczkiewicz, Sylwia Szewczyk i Radosław Smagieł. Uczniów przygotowywały nauczycielki języka angielskiego – p. Edyta Szymczyk i Katarzyna Wójcik. Zawody okręgowe rozpoczęły się testem pisemnym dnia 19 stycznia 2015 roku w Auli Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. J. Tischnera w Krakowie.
Olimpiada Języka Angielskiego jest konkursem ogólnopolskim i stoi na wysokim poziomie, nauczyciele przygotowujący uczniów zgadzają się, że kolejne etapy są coraz trudniejsze i wymagają od uczniów wiedzy z zakresu leksyki, gramatyki, kulturoznawstwa oraz literatury na poziomie akademickim, dlatego udział w samym etapie okręgowym to już duży sukces.

Edyta Szymczyk

Nowoczesne technologie w ZS w Ożarowie
im. M. Skłodowskiej-Curie

    Szkoła im. Marii Skłodowskiej - Curie w Ożarowie wzbogaciła się o niezwykle ciekawą pomoc dydaktyczną w postaci Drukarki 3D.

     Druk 3D otwiera przed ludzkością wręcz nieograniczone możliwości. Dzięki nim powstają już próbne płyty winylowe, części do samochodów, prototypy przedmiotów codziennego użytku, protezy a nawet tabliczki czekolady. Zakłada się, że to kwestia dziesięciu lat i każdy z nas tego typu urządzenie będzie sam wykorzystywał w swoim domu. Zamiastkupować przedmioty codziennego użytku będziemy mieć możliwość dokonania zakupu projektu potrzebnego przedmiotu a następnie samodzielnie go wydrukować.

Uczniowie ZS W Ożarowie z klas technikum mechatronicznego i informatycznego są już dobrze obeznani z technologią druku 3D. Po pierwsze - obsługują już takie urządzenie, po drugie - dzięki znajomości inżynierskich programów SolidWorks i AutoCad mogą sami tworzyć własne autorskie projekty.

Zakupiona drukarka posiada funkcję skanowania przedmiotów przestrzennych, po czym następuje ich drukowanie. Przypomina to trochę kopiowanie, z tą różnicą, że w tym przypadku powielamy przedmiot trójwymiarowy.

Ratownicy ze „Skłodowskiej” w Finale  WOŚP

     11 stycznia w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Ożarowie odbył się XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Oprócz pomocy finansowej jakiej udzieliliśmy przekazując na licytację apteczki, postanowiliśmy zorganizować pokazy i ćwiczenia z pierwszej pomocy. Zainteresowanych nie brakowało!  Uczyliśmy, jak przeprowadzać resuscytację krążeniowo – oddechową  i jak zachować się gdy znajdziemy osobę nieprzytomną.W ćwiczeniach uczestniczyły dzieci, młodzież oraz dorośli. Każda osoba , która próbowała udzielić pierwszej pomocy otrzymywała słodki upominek.  Mamy nadzieję, że wiedza, którą przekazaliśmy zwiększy zainteresowanie pierwszą pomocą  w naszym środowisku. Zaplanowaliśmy już warsztaty z ratownictwa medycznego dla różnych grup wiekowych, na które serdecznie zapraszamy!

Terminy wyżej wymienionych warsztatów podamy w najbliższym czasie na stronie internetowej szkoły. 

Copyright © 2015 Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie Rights Reserved.