W górę ↑

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
"Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić..."

Zespół Szkół w Ożarowie

im. Marii Skłodowskiej-Curie

Dni otwarte: 24-26.03.2015 Zapraszamy!

                 

Dnia 25. 03. 2015 r. uczniowie II klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół w Ożarowie im. M. Skłodowskiej –Curie wzięli udział w etapie szkolnym XV Edycji Konkursu o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów zakładów rzemieślniczych województwa świętokrzyskiego pt. BEZPIECZNIE OD STARTU .

Celem tego konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wśród uczniów zawodu w rzemiośle. Tematyka obejmuje problematykę prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy przewidzianą w podstawie programowej kształcenia w danym zawodzie, a także tematykę szkolenia podstawowego z zakresu prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, przepisów przeciwpożarowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
Pod okiem komisji w składzie: Mirosław Adamek, Jerzy Cieciura i Krzysztof Płatek uczniowie rozwiązywali test złożony z 30 pytań.

Najwyższa liczbę punktów zdobyły: Katarzyna Kwiecień i Kinga Ptasińska. Wezmą one udział w etapie regionalnym zawodów, który odbędzie się 10. 04. 2015 r. w Kielcach.
Najlepszym uczennicom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach !

 

Krzysztof Płatek

            24 marca w naszej szkole zainaugurowane zostały Dni Otwarte.Uczniowie miejscowego i okolicznych gimnazjów , ich rodzice, rodzeństwo a nawet dziadkowie, uczestniczyli w tym wyjątkowym dla „Skłodowskiej" wydarzeniu a działo się naprawdę wiele. Gimnazjaliści z zaciekawieniem oglądali szkołę, chętnie rozmawiali z uczącą się już w niej młodzieżą. Interesowało ich dosłownie wszystko! Wrażenie robił stół bilardowy znajdujący się w świetlicy, dziewczęta pytały o zajęcia z „ratownictwa medycznego" ale zainteresował je także nowy profil proponowany w LO – wizaż i kosmetologia. Chłopcy chętnie słuchali nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy z wielką pasją opowiadali o umiejętnościach oraz możliwych do zdobycia kwalifikacjach w pracowniach takich jak mechatroniczna, lokalnych sieci komputerowych i sieciowych systemów operacyjnych, grafiki komputerowej czy znajdującej się w warsztatach szkolnych- pracowni projektowania i programowania CAD/CAM.
         W ciągu trzech dni w „Skłodowskiej" zagościło ponad 200 osób. Odwiedzający, pośród których obok młodzieży gimnazjalnej byli także ich rodzice i rodzeństwo, otrzymali w darze upominki zaprojektowane i wykonane samodzielnie przez uczniów Zespołu Szkół. Z ich wypowiedzi wynika, że ożarowska szkoła jest naprawdę atrakcyjną propozycją dla młodych ludzi, zaskakuje niezwykle przyjazną, ciepłą atmosferą, wysokim standardem bezpieczeństwa a nowoczesne wyposażenie bazy dydaktycznej robi wielkie wrażenie i zapowiada duże możliwości edukowania uczniów zarówno na poziomie ogólnokształcącym jak i zawodowym.

DNI OTWARTE 201...
DNI OTWARTE 201...
DNI OTWARTE 201...
DNI OTWARTE 201...

Czytaj więcej: DNI OTWARTE „Skłodowskiej”


            26 marca 2015 roku odbył się finał konkursu zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Szylki w Ożarowie. Został on objęty patronatem Starosty Opatowskiego Bogusława Włodarczyka.
Pierwszy - szkolny etap - przeprowadzony został 2 marca przez panią Małgorzatę Wawrzyńczak i wyłonił pięcioosobową zwycięską drużynę, która reprezentowała nasz Zespół Szkół pośród 20 uczniów wytypowanych przez cztery placówki ponadgimnazjalne z terenu powiatu opatowskiego. Byli to:
1. Dominika Życińska
2. Mateusz Połeć
3. Konrad Podrygalski
4. Krzysztof Skiciak
5. Aleksander Zawadzki.
Miło nam poinformować, że nasi reprezentanci spisali się naprawdę dobrze, o czym świadczą uzyskane przez nich wyniki. Aż 4 osoby znalazły się w pierwszej dziesiątce. Liderem naszej grupy okazał się uczeń III klasy Technikum Informatycznego, który zajął II miejsceAleksander Zawadzki.
W komisji konkursowej pracowali nauczyciele ze szkół, które wytypowały swoje zespoły biorące udział w „Sudoku". Z naszej szkoły w pracach komisji uczestniczył pan Jerzy Nowak.

W dniu 17.03.2015 roku uczniowie klas LO o profilu: ratownictwo medyczne po raz kolejny mieli okazję podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Ożarowie.
W czasie zajęć „młodzi ratownicy" między innym przekazywali wiedzę teoretyczną z udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej oddychającej i nie oddychającej. Następnie uczestnicy „szkolenia" brali czynny udział w ćwiczeniach i mogli praktycznie sprawdzić swoje nowo nabyte umiejętności. Zajęcia przebiegały w miłej i przyjemnej atmosferze. Temat naszego spotkania naprawdę obecnych zainteresował. Jesteśmy umówieni na kolejne tego typu zajęcia, które odbędą się 31 marca.

 

„Ratownicy medyczni" ZS w Ożarowie

 

           

Dbałość o prawidłowy wygląd cery, to podstawa zabiegów pielęgnacyjnych. Znając jej rodzaje, wymagania i rodzaje kosmetyków możemy osiągnąć zamierzony efekt. Wyglądać pięknie, zdrowo – to cel, który przyświeca kobiecie niezależnie od wieku.
        Uczennice klas ZSZ przygotowujące się do pracy w zawodzie sprzedawca i fryzjer uczestniczyły dnia 18.03.2015 r. w warsztatach kosmetycznych, pielęgnacji i wizażu prowadzonych przez panią Monikę Przygodę, właścicielkę saloniku kosmetycznego.

W pracy zawodowej i codziennym życiu ważny jest zdrowy, nienaganny wygląd. Wciąż aktualne jest przysłowie „Jak Cię widzą tak Cię piszą „. Kiedy dobrze wyglądamy, jesteśmy zadbane mamy większa pewność siebie, jesteśmy lepiej i pozytywniej postrzegani w środowisku.
Warsztaty cieszyły się zainteresowaniem, dziewczęta aktywnie zgłębiały tajniki pielęgnacji różnych rodzajów cery, szczególnie, że zbliża się długo oczekiwana wiosna.


W. Pastuszka
A. Gołyska
A. Duda

 

24.03.2015 r. - GALERIA ZDJĘĆ

DNI OTWARTE 201...
DNI OTWARTE 201...
DNI OTWARTE 201...
DNI OTWARTE 201...

Czytaj więcej: DNI OTWARTE 2015

Nauczyciele przedmiotów zawodowych uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym w CKP Gorzyce pod nazwą "Tydzień technik wytwarzania w Gorzycach". Patronat nad szkoleniem objęły firmy: Festo, Mechatronik i MTS.

Warsztaty obejmowały: szkolenie z programu MTS ISO extended V7.5, szkolenie z programowania maszyn CNC, szkolenie z programowania Robotów- na przykładzie robota dydaktycznego RobTRAIN programowanego w języku MelfaBasic oraz szkolenie z programowania mini linii technologicznej na sterowniki S7 1200, panel operatorski. W szkoleniu brali udział: dyrektor Marcin Stańczyk, Artur Sobczak, Tadeusz Życiński i Marek Terczak.

 

Informacja dla  słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych!

 

Pani Aneta Gołyska informuje, że egzamin z biologii w terminie "zerowym" odbędzie się

21 marca 2015 roku.

 

 

Do wakacji pozostało: 85 dni

Licznik odwiedzin

244072
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
201
313
899
201
Twoje IP: 54.90.251.197
Godzina: 15:09:52

Dziś jest


Dzisiaj jest: Środa
1 Kwietnia 2015
Prima Aprilis
Imieniny obchodzą
Chryzant, Grażyna, Hugo, Hugon,
Katarzyna, Teodora, Tolisław, Zbigniew,
Zbyszko

Do końca roku zostało 275 dni.
Zodiak: Baran

Galerie

Copyright © 2015 Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie Rights Reserved.