W górę ↑

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
"Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić..."

Zespół Szkół w Ożarowie

im. Marii Skłodowskiej-Curie

FERIE ZIMOWE:  16.02.2015 - 1.03.2015 r.

 

Dziś jest


Dzisiaj jest: Piątek
27 Lutego 2015
Imieniny obchodzą
Aleksander, Anastazja, Auksencjusz,
Gabriel, Gabriela, Honoryna, Leander,
Leonard, Sierosława

Do końca roku zostało 308 dni.
Zodiak: Ryba

Galerie

Licznik odwiedzin

229651
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
245
347
1900
11499
Twoje IP: 54.158.163.106
Godzina: 16:15:05
 

Basen2015
Basen2015
Basen2015
Basen2015
Basen2015
Basen2015
Basen2015
Basen2015
Basen2015
Basen2015
Basen2015
Basen2015
Basen2015
 

11 lutego młodzież z Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz „Gimnazjum u Skłodowskiej" wzięli udział w zawodach pływackich .
ZS wystąpił w składzie :Piotr Kłudka, Marcin Kozłowski, Konrad Podrygalski, Mateusz Połeć, Radosław Smagieł, Kamil Tobjasz oraz Sebastian Kozieł.
„ Gimnazjum u Skłodowskiej" reprezentowali: Natalia Bukała, Wiktoria Guzik, Wiktoria Janik, Adrian Niekłań ,Emilia Nowakowska i Julia Rudka.
Pomimo iż w zawodach wystąpiliśmy pierwszy raz, osiągnięte wyniki sprawiły, że uśmiech często gościł na twarzach naszych zawodników. Rywalizacja była wyrównana i zacięta, ale wielokrotnie uwieńczona sukcesem, o czym świadczą poniższe wyniki.


ZS w Ożarowie (zarówno styl grzbietowy jak i dowolny):


• Radosław Smagieł – 2 medale (złote),
• Sebastian Kozieł – 2 medale (srebrny i brązowy),
• Marcin Kozłowski – 2 medale (złoty i brązowy),
• Piotr Kłudka – 2 medale (srebrne),
• Konrad Podrygalski – 1 medal (brązowy),
• Kamil Tobijasz – 1 medal ( brązowy),
• Mateusz Połeć – IV miejsce.

  

Czytaj więcej: „Skłodowska” na XIII Otwartych Mistrzostwach Krytej Pływalni Neptun w Ożarowie.

pup
pup
pup
pup
pup

Zmieniająca się gospodarka nieustannie wpływa na realia polskiego rynku pracy. Osoby, które poszukują na nim swojego miejsca, muszą radzić sobie z nowymi wyzwaniami, mają jednak do dyspozycji wiele możliwości wsparcia. Aby móc je efektywnie wykorzystać, potrzebują przede wszystkim wiedzy, która jest jednym z najcenniejszych zasobów współczesnego świata. Brak informacji oznacza brak możliwości działania sprawnego radzenia sobie z zadaniami, jakie stawia przed nami rzeczywistość.
           Zdobycie takiej wiedzy umożliwiają zajęcia z doradztwa zawodowego prowadzone w Zespole Szkól w Ożarowie dla młodzieży technikum, liceum ogólnokształcącego i zasadniczej szkoły zawodowej pod kierunkiem Mirosława Adamka.
W pierwszej fazie projektu zajęciami z doradztwa objęto młodzież klas kończących szkołę tj. Technikum Iinformatyczne, Technikum Mechatroniczne, LO, ZSZ . Na zajęciach tych młodzież uczy się jak :
• planować własną ścieżkę zawodową,
• poznawać metody aktywnego poszukiwania pracy,
• redagować dokumenty aplikacyjne tj. CV, list motywacyjny,
• przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.
           W ramach zajęć młodzież zapoznaje się też z zadaniami i funkcjonowaniem Powiatowego Urzędu Pracy, a także uczestniczy w Targach Pracy, Dniu Przedsiębiorczości, Salonie Maturzystów.
           Realizując program z doradztwa zawodowego w dniu 9.02.2015 r. grupa młodzieży z Technikum Informatycznego pod opieką Mirosława Adamka i Krzysztofa Górskiego udała się na zajęcia do Powiatowego Urzędu Pracy w Opatowie.
Wyjazd miał charakter edukacyjny. Na miejscu uczniowie zostali zapoznani przez panią Anetę Bławat –Kierownika Aktywizacji Zawodowej o zadaniach i funkcjonowaniu PUP oraz zwiedzili budynek zapoznając się z poszczególnymi stanowiskami i pracownikami. Pani Kierownik zapoznała też młodzież z jakimi dokumentami – po ukończeniu szkoły –powinni się udać do urzędu aby się zarejestrować.
Następnie doradca zawodowy PUP w Opatowie Pani Alicja Dziadowicz - Weselak poprowadziła warsztaty aktywizacyjne na temat aktywnych form poszukiwania pracy. Młodzież z zadowoleniem przyjęła taką formę zajęć z doradztwa zawodowego i oczekuje na kolejne wyjazdy, które przybliżą jej problematykę współczesnego rynku pracy.


Mirosław Adamek

 

     Gimnazjum przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie im. M. Skłodowskiej- Curie jest integralną częścią szkoły, dlatego właśnie uczniowie klasy I gimnazjum wyrazili chęć bliższego zapoznania się z pracą szkolnych warsztatów. Nauczyciele przedmiotów zawodowych i wychowawczyni klasy zorganizowali  cykl spotkań ,podczas których młodzież mogła zobaczyć jak wyglądają tajemnicze szkolne warsztaty i co dokładnie się w nich dzieje.

Opiekun pracowni projektowania i programowania CAD/ CAM - pan Artur Sobczak w bardzo przystępny sposób opowiedział o tym, kto zdobywa tu wiedzę i jakie zyskuje umiejętności. 

Specjalnie dla gimnazjalistów zaprezentował działanie plotera, służącego do rysowania i cięcia zaprojektowanych kształtów. 

Pan Sobczak prezentował także  przy użyciu komputerów i tablicy multimedialnej projekty wykonane przez siebie i uczniów w programie SolidWorks. 

Czytaj więcej: Gimnazjaliści zwiedzają warsztaty szkolne…

SPORTOWCY ZE SKŁODOWSKIEJ W FINALE POWIATOWEGO TURNIEJU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W TENISIE STOŁOWYM

4 lutego w Zespole Szkół  Nr  1 w Opatowie odbył się finał Powiatowego turnieju szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym, do którego zakwalifikowali się chłopcy  oraz dziewczęta ze szkół: Zespół Szkół z Ożarowa im. Marii Skłodowskiej-Curie, Zespół Szkół Nr  1 i Zespół Szkół Nr 2 z Opatowa. Całość imprezy objął swym patronatem Starosta Powiatu Opatowskiego Bogusław Włodarczyk. Uroczystej inauguracji dokonali  dyrektor  Magdalena Gdowska oraz prezes Szkolnego Związku Sportowego Stanisław Kędzierski.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali medale oraz nagrody w postaci zegarków i sprzętu sportowego. Reprezentanci Zespołu Szkół w Ożarowie – Konrad Gałęza i Grzegorz Dwojak  zajęli  III miejsce. 

 

W ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych, 30 stycznia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Ożarowie im. M. Skłodowskiej- Curie, odbył się wewnątrzszkolny turniej tenisa stołowego. Wzięło w nim udział 23 uczniów, z których wyłoniona została najlepsza trójka zawodników. Pierwsze miejsce zajął Konrad Gałęza, drugie Grzegorz Dwojak, trzecie Przemysław Jaślan. Zwycięzcom wręczono puchar oraz medale. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                                                                            Kamil Krzeszowski

GALERIA ZDJĘĆ

Tenis stołowy 2...
Tenis stołowy 2...
Tenis stołowy 2...
Tenis stołowy 2...
Tenis stołowy 2...

Czytaj więcej: Szkolne Igrzyska Sportowe!

Szanowni maturzyści! 


Termin składania ostatecznej deklaracji maturalnej mija 7 lutego.

Do tego dnia możliwe jest nanoszenie ewentualnych zmian. 

Małgorzata Wawrzyńczak

     W dniach 23-25 stycznia odbyły się kolejne warsztaty szkoleniowe z ratownictwa medycznego. Tym razem szkoleniem zostali objęci uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego. 

     Zajęcia zostały przeprowadzone na terenie Szkoły Podstawowej w Nietulisku Dużym. Uczniowie pogłebiali wiedzę teoretyczną z podstaw udzielania pierwszej pomocy. Zdobyte wiadomości sprawdzali na bieżąco podczas zajęć praktycznych. Pozoracje "jeden na jeden" oraz sytuacje pozoracyjne przy wypadkach masowych były bardzo dobrym sprawdzianem reakcji na stres związanych z udziałem w akcjach ratowniczych. 

     Oprócz zajęć obowiązkowych w wolnym czasie można było miło spędzić czas w towarzystwie innych osób, które także przyjechały pogłębić wiedzę. Należy przypomnieć, że w tym roku warsztaty pomogli nam zorganizować i przeprowadzić ratownicy i ochotnicy z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy z Ostrowca Św. 

    Po zdaniu egzaminu teoretycznego i zaliczeniu z praktyki uczniowie otrzymają certyfikat, który daje im pełne prawo do udzielania fachowej pierwszej pomocy przedmedycznej.

              

                                                                                                                                                           M. Kozieł 

  

Warsztaty szkol...
Warsztaty szkol...
Warsztaty szkol...
Warsztaty szkol...
Warsztaty szkol...

Czytaj więcej: Warsztaty szkoleniowe z ratownictwa medycznego w Nietulisku Dużym

24 stycznia 2015 roku w Zespole Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej –Curie odbył się bal studniówkowy, który jak nakazuje tradycja ,rozpoczęto polonezem. Tegorocznych maturzystów poprowadził w pierwszej parze dyrektor szkoły  Marcin Stańczyk, za nim uroczyście stąpali wychowawcy klas maturalnych: pan Wojciech Majcher i pani Edyta Szymczyk. Część oficjalną rozpoczęło przemówienie dyrektora Marcina Stańczyka, który w krótkim wystąpieniu podziękował, za wszelkie wsparcie udzielane naszej szkole, staroście  Bogusławowi Włodarczykowi oraz burmistrzowi miasta  Ożarów - Marcinowi Majcherowi. Następnie  głos zabrali przedstawiciele społeczności uczniowskiej: Daria Wiśniewska i Grzegorz Dwojak oraz ich rodzice. Złożyli podziękowania nauczycielom i wychowawcom za ich pracę, po czym wręczyli kwiaty na ręce wychowawców klas maturalnych, dyrektora szkoły oraz władz miasta i gminy Ożarów, pana Marcina Majchera i Pawła Rędziaka. 

Dyrektor przekazał młodzieży symboliczny klucz do drzwi szkoły, którzy wraz ze swoimi rodzicami stali się od tej chwili gospodarzami studniówkowego wieczoru.

Po przemówieniach odśpiewano 100 lat naszym maturzystom i przy kieliszku szampana życzono  im powodzenia na egzaminach a potem zaproszono zebranych do odtańczenia walca. Zabawa studniówkowa trwała do białego rana.

Edyta Szymczyk

GALERIA

STUDNIÓWKA 2015
STUDNIÓWKA 2015
STUDNIÓWKA 2015
STUDNIÓWKA 2015
STUDNIÓWKA 2015

Czytaj więcej: STUDNIÓWKA 2015

W ramach zajęć dodatkowych uczniowie Technikum Informatycznego spędzili pracowite sobotnie przedpołudnie nad przygotowaniem stanowisk egzaminacyjnych ze specjalizacji E13. Uczniowie zmontowali ścianki oddzielające stanowiska egzaminacyjne, wykonali podłączenie sieci LAN i sieci elektrycznej do stanowisk, instalowali oprogramowanie na serwerach i stacjach roboczych będących wyposażeniem każdego stanowiska.

Pracownia Lokalnych Sieci Komputerowych i Sieciowych Systemów Operacyjnych przygotowuje uczniów do egzaminu w ramach kwalifikacji Projektowanie i administracja lokalnych sieci komputerowych oznaczanej symbolem-E13. Kwalifikacja ta wprowadza uczniów w świat sieci komputerowych, sprzętu i oprogramowania sieciowego oraz podstaw teoretycznych i adresacji sieciowej.

 

 

Zajęcia uczą praktycznego konfigurowania routerów, przełączników zarządzanych, instalacji i konfiguracji systemów serwerowych w tym: Windows Serwer, Novell Suse 2011, Linux. Uczniowie poznają podstawy projektowania sieci, wykonują montaż wtyków i gniazd sieciowych. Testują sieci, analizują ruch sieciowy. Konfigurują przełączniki zarządzane. Przygotowują się również do zdania egzaminu CCNA (Cisco Certified Network Associate).

Nauka w ramach kwalifikacji E13 odbywa się w naszej szkole w cyklu dwuletnim (klasa 2 i 3 technikum informatycznego) i jest podzielona na cztery przedmioty w tym dwa teoretyczne: sieci komputerowe, sieciowe systemy operacyjne oraz dwa praktyczne: pracownia lokalnych sieci komputerowych i pracownia sieciowych systemów operacyjnych.

 

 

GALERIAGALERIA

Copyright © 2015 Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie Rights Reserved.