W górę ↑

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
..

Zespół Szkół w Ożarowie

im. Marii Skłodowskiej-Curie

Zestaw Bioloid


Zestaw Bioloid oparty jest na łatwych w łączeniu modułach które pozwalają tworzyć wiele konstrukcji i rozszerzać możliwości robota. Zalety Bioloida doceniła m.in. amerykańska Akademia Marynarki Wojennej, gdzie używany jest do uczenia przyszłych inżynierów mechaniki.


Mózg zestawu stanowi sterownik CM-5 oparty o mikrokontroler ATMega128 wyposażony w 128 kB pamięci flash. Moduł mieści w sobie akumulatory, posiada 6 programowalnych przycisków oraz diody LED wskazujące stan. Skonstruowane roboty programuje się w intuicyjnym graficznym środowisku. Pozwala ono w prosty sposób tworzyć nawet bardzo skomplikowane sekwencje ruchów, dzięki wizualizacji serwomotrów na ekranie, oraz definiować reakcje na bodźce z czujników. Do połączenia z komputerem można użyć dołączonego kabla szeregowego lub dokupić, dający większą swobodę, moduł komunikacji bezprzewodowej ZigBee.

 

 


Do ożywienia konstrukcji Bioloid służą unikalne serwomotory AX-12 Dynamixel. Są one niezwykle precyzyjne. Można je pozycjonować oraz kontrolować prędkość i moment obrotowy z dokładnością 1024 kroków. Każdy wyposażony jest też w czujnik temperatury oraz informacyjne diody LED. Moduły można wykorzystać na dwa sposoby: jako zwykłe silniki kół lub mające swobodę obrotu 300 stopni elementy konstrukcyjne.
W zestawie znajduje się także multisensor AX-S1. Posiada potrójny emiter i czujnik podczerwieni. Może on pracować jako działający w trzech kierunkach czujnik odległości, czujnik natężenia oświetlenia lub działający w standardzie IrDA nadajnik-odbiornik do bezprzewodowej komunikacji z innymi robotami i urządzeniami. W module zintegrowane są także mikrofon oraz brzęczyk.bioloid6
W wersji podstawowej robokitu znajdziesz 4 serwomotory i komplet części montażowych pozwalających złożyć 8 ciekawych robotów. Budowa każdego jest szczegółowo, krok po kroku opisana w dołączonej instrukcji, a przemyślane wykonanie modułów czyni proces prostym i przyjemnym.
Posiadacz Bioloida nie jest oczywiście ograniczony do gotowych projektów. Łatwość konstruowania zachęca do tworzenia własnych robotów i rozszerzania ich możliwości o dodatkowe moduły. Możliwości są nieograniczone!

LO dla dorosłych

lo dorośli

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

kkz min

E-learning

Do wakacji pozostało:

Galerie

Dziś jest


Dzisiaj jest: Wtorek
21 Listopada 2017
Światowy Dzień Życzliwości
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina,
Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław

Do końca roku zostało 41 dni.
Zodiak: Skorpion

Copyright © 2017 Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie Rights Reserved.