W górę ↑

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
..

Zespół Szkół w Ożarowie

im. Marii Skłodowskiej-Curie

               13 V 2015r. Kraków powitał uczniów klasy I Technikum Informatycznego i Technikum Mechatronicznego oraz klasy II Liceum Ogólnokształcącego ładną pogodą. Pobyt w królewskim mieście, zorganizowany prze Barbarę Gaborską i Janusza Czubę, młodzież rozpoczęła od wizyty w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Uczestniczyła tam w spektaklu teatralnym pt. „Chory z urojenia" Moliera. Ten francuski komediopisarz stworzył uniwersalne postacie bawiące widzów i współcześnie, a jak mówi reżyser tego spektaklu Giovanni Pampiglione sięgnął po tę komedię, ponieważ mówi ona „ o naszym życiu, a więc i o mnie- o chorobie życia, o naszych urojeniach, o pyszności bycia żywym, o próżności bycia chorym..."
      Tytułową postać Argana graną przez Andrzeja Grabowskiego z łatwością można odnaleźć też we współczesnym świecie. Nie brakuje przecież neurasteników, którzy nie chcą wyzdrowieć, którzy ślepo wierzą w naukę i z przesadą zażywają witaminy, tzw. suplementy diety czy środki uspokajające. Jak w każdej komedii Moliera ciekawą postacią była też pokojówka- Antosia -grana przez Annę Tomaszewską. Jej gra oraz występ Andrzeja Grabowskiego zostały nagrodzone gromkimi brawami.
      Po spektaklu młodzież udała się do Muzeum Narodowego w Sukiennicach. Tam pod kierunkiem przewodniczki uczniowie poznawali sztukę polską XIX wieku. Duże wrażenie na zwiedzających wywarły obrazy Jana Matejki „ Wernyhora", „Hołd pruski" i „Kościuszko pod Racławicami". Z zainteresowaniem młodzież patrzyła też na dzieło Władysława Podkowińskiego „Szał".
     Tradycyjnym dopełnieniem wizyty w Krakowie był spacer po Rynku Głównym, obowiązkowe „zdjęcie z Adamem Mickiewiczem" oraz zakupy.

GALERIA ZDJĘĆ

    W dniu 29.04.2015 r. uczniowie z klasy I Technikum oraz I Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza. W programie wycieczki było zwiedzanie zbrojowni rycerskiej i sandomierskiego zamku. W czasie „żywej lekcji historii" uczniowie wzbogacili swoją wiedzę dotyczącą uzbrojenia, sposobu walki i ubioru rycerzy od średniowiecza do XVII wieku. Podczas zwiedzania sandomierskiego zamku młodzież zapoznała się z jego historią i obejrzała interesujące ekspozycje.

 

Robert Ćwintal 

GALERIA ZDJĘĆ

           Warszawa jest jednym z najważniejszych i największych miast naszego kraju. W sercach Polaków zajmuje miejsce szczególne a pod względem historycznym, kulturowym ,edukacyjno-turystycznym czy rozrywkowym dorównuje innym znanym miastom europejskim .
           Nasza stolica ma za sobą niezwykle burzliwe losy, zwłaszcza te, związane historycznie z okresem II wojny światowej, gdy niemal doszczętnie została zniszczona. Współczesne miasto wciąż jeszcze nosi znamiona tych trudnych wydarzeń, o czym przekonała się podczas pobytu w Warszawie młodzież Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie.

           Muzeum Powstania Warszawskiego stało się ważnym punktem wycieczki do Warszawy. Uczniowie stanęli naprzeciw żywej wciąż historii młodego walczącego o wolność pokolenia Kolumbów. Zwiedzanie tego wyjątkowego miejsca okazało się prawdziwą podróżą w przeszłość oraz wspaniałą „żywą" lekcją historii. Dzięki nowoczesnym środkom przekazu oraz technologicznym rozwiązaniom Muzeum Powstania Warszawskiego umożliwia współczesnemu, także bardzo młodemu odbiorcy, przeniknąć i zrozumieć problematykę oraz uwarunkowania historyczne wydarzeń z pierwszej połowy XX wieku.
           Już po przekroczeniu progu ma się wrażenie, że oto znalazło się nagle się w innym czasie. Przewodnik krok po kroku z widocznym często wzruszeniem wprowadza w realia powstania, jego klimat i atmosferę. Można poznać nie tylko militarną stronę walk, ale i życie codzienne ludności stolicy. Mroczne oświetlenie, oryginalne eksponaty i towarzyszące zwiedzaniu odgłosy potęgują i tak mocne już doznania.
           Muzeum Powstania Warszawskiego nie ustępuje w niczym najsłynniejszym miejscom tego typu na świecie. Wszystkiego można w nim dotknąć, wszędzie zajrzeć...Wciąż towarzyszy w nim wrażenie, że w  każdym zakamarku czeka kawałek historii. I tak przechodząc przez kolejne sale, zbierając cenne informacje, dociera się do małej sali kinowe, gdzie zwiedzanie kończy się seansem filmowym. Tu, z udziałem technologii 3D, można zobaczyć ogrom zniszczeń, z jakich podniosła się powojenna Warszawa.

GALERIA ZDJĘĆ

Z okazji "Dnia nauczyciela" nauczyciele i pracownicy szkoły gościli w Zakopanem. Wspaniała pogoda sprzyjała wypoczynkowi i wędrowaniu po górach.

17 września 2013r. młodzież Zespołu Szkól w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie uczestniczyła w 54 Pokazach z Fizyki zorganizowanych przez Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego i Instytut Fizyki UMCS w Lublinie. W tym roku pracownicy UMCS prezentowali doświadczenia z działów: mechanika, akustyka, elektrostatyka, niskie i wysokie ciśnienia. Jak zwykle doświadczenia były ciekawe, opatrzone prostymi i często żartobliwymi komentarzami...Puszcza oczko

 

20 marca 2013r. klasy I i II Technikum informatycznego i mechatronicznego zwiedzały ekspozycje targów technicznych STOM-TOOL w Kielcach. Uczniowie byli uczestnikami pokazów, prezentacji sprzętu i nowych technologii stosowanych w przemyśle spawalniczym, obrabiarek CNC oraz robotów, zapoznali się z bogatą ofertą nowoczesnych maszyn stosowanych w przemyśle. Największe zainteresowanie wzbudził pokaz robota spawalniczego i maszyny do cięcia strumieniem wody Water Jet. W tej dziedzinie Targi Kieleckie skupiają przedstawicieli nowości technicznych z całego świata. Dyrekcja Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie wdraża nowoczesne technologie na kierunkach kształcenia oferowanych w Technikum, stąd też organizowane są wyjazdy na targi, szkolenia z obsługi CNC oraz praktyki dla nauczycieli zawodu.

Podkategorie

LO dla dorosłych

lo dorośli

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

kkz min

E-learning

Do wakacji pozostało:

Galerie

Dziś jest


Dzisiaj jest: Wtorek
21 Listopada 2017
Światowy Dzień Życzliwości
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina,
Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław

Do końca roku zostało 41 dni.
Zodiak: Skorpion

Copyright © 2017 Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie Rights Reserved.