W górę ↑

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
..

Zespół Szkół w Ożarowie

im. Marii Skłodowskiej-Curie

Pracownia elektryczna i elektroniczna


 

W grudniu  2012 roku  w sali 106 powstała pracownia przeznaczona  do prowadzenia zajęć z przedmiotów elektrycznych , elektronicznych, układów elektronicznych i układów mikroprocesorowych . Utworzono  siedem nowych stanowisk przystosowanych do egzaminów, gdzie uczniowie w przyszłych latach będą zdawać kwalifikacje zawodowe. Dodatkowo wzbogacono  stanowiska o nową aparaturę :  oscyloskopy, generatory elektroniczne i mierniki cyfrowe, które będą wykorzystywane podczas zajęć w pracowni. Wyposażono pracownie w niezbędne media z określeniem ich parametrów:

  • instalację elektryczną 230-400V (rozdzielnię    napięcia)        zabezpieczoną wyłącznikiem    różnicowo - prądowym,    wyłączniki awaryjne przy każdym stanowisku,
  • niezbędne wielkości napięć  doprowadzone do każdego stanowiska, oznaczone gniazda napięciowe umieszczone na tablicach   elektrycznych przy każdym stanowisku    dydaktycznym.

 


 

Stanowiska pomiarowe do badań wyposażone są w zasilacze z dużym obciążeniem prądowym, w   zestaw płytek montażowych do ćwiczeń,układy symulujące działanie urządzeń elektronicznych oraz cyfrową aparaturę pomiarową. Dzięki temu wyposażeniu w pracowni tej uczniowie przeprowadzają profesjonalne  badania  i ćwiczenia:

Fotografia przedstawia:

Montaż układów zasilania i sterowania silnikiem trójfazowym podczas rozruchu gwiazda-trójkąt i zmiana kierunku obrotów silnika.

 

 

 Opracował: p. Krzysztof Płatek

LO dla dorosłych

lo dorośli

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

kkz min

E-learning

Do wakacji pozostało:

Galerie

Dziś jest


Dzisiaj jest: Poniedziałek
11 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Damazy, Daniela, Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir

Do końca roku zostało 21 dni.
Zodiak: Strzelec

Copyright © 2017 Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie Rights Reserved.