W górę ↑

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
..

Zespół Szkół w Ożarowie

im. Marii Skłodowskiej-Curie

Nasze rajdy:

 

Wszystkich, którzy mają ochotę na rowerowe wędrówki po Ziemi Opatowskiej i okolicach zapraszamy do Szkolnego Klubu Turystyki Rowerowej „Szprycha”.

 

Zapisy Marek Terczak 2014 Nowe

 Nasz pierwszy rajd  

Mimo upału za nami pierwszy rajd rowerowy Szkolnego Klubu Turystyki Rowerowej „Szprycha”. Rajd roboczo nazwaliśmy „ Szlakiem wiśni”. Zaplanowana trasa wiodła przez Czachów, Janopol, Lasocin, Nowe, Słupię Nadbrzeżną, Tadeuszów i powrót do Ożarowa. Nie wszystko jednak potoczyło się zgodnie z planem (jak to bywa na takich rajdach). Wyruszyliśmy z godzinnym opóźnieniem co wynikło z gwałtownej chęci zaliczenia ostatnich braków w ocenach przez dwóch uczestników rajdu. Ponadto przed wyjazdem musieliśmy awaryjnie wymienić dętkę (podziękowania dla pracowników SKP pana Arczewskiego). O 10.30 start - sprawnie dojeżdżamy do malowniczej nadwiślańskiej wioski Nowe po ok. godzinie jazdy…


Pierwszy postój przy Remizie OSP. Humory dopisują, jemy pierwsze bułki.. Pierwsze sweet focie… A dalej niezła górka u wyjazdu z Nowego w kierunku na Słupię… Pierwsze języki na brodzie i kołatanie przedsionków, ale to nic - dajemy radę. Słupia już blisko! Zjeżdżamy z górki i Wisła, cóż za wspaniały widok! Znajdujemy malowniczy zakątek nad samą rzeką.

Rozpalamy przenośne grille i jest super! Dzięki powiewom wiatru nie ma komarów - świetny biwak, pyszna kiełbaska… teraz przydałby się hamak…

Po godzinnym odpoczynku i porządnym sprzątnięciu miejsca biwakowania ruszamy pełni werwy w kierunku Tadeuszowa. W Tadeuszowie mały postój na tzw. „podsklepiu”.

Po dojechaniu do Łubowej znajdujemy się na drodze do Czachowa ale piasek uniemożliwia jazdę leśnym duktem a komary tym razem niezawodne…(!!) Zmieniamy więc plany przejeżdżamy drogę główną 79 i kierujemy się na Potok, Gliniany. Po drodze oglądamy wyrobisko Cementowni Ożarów.

W Glinianach ostatni „popas” oczywiście przy sklepie. Uzupełniamy elektrolity i już meta…

Trasa wydłużyła się do ok. 55 km, upał pod koniec wycieczki też nam dał się we znaki (to godzinne opóźnienie!), ale to nic. Wszyscy dojeżdżają w świetnych humorach, może trochę bolą pewne części ciała, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia. Bardzo dziękuję tym, którzy wyruszyli na tą trasę, daliśmy radę i już proponuję może następną trasę na jesieni do Kopalni Krzemienia Pasiastego w Krzemionkach. 

A tak wyglądała mniej więcej nasza trasa:2015 - Krzemionki Opatowskie

 

           Szkolny Klub Turystyki Rowerowej „Szprycha" 28 maja 2015 r. odwiedził Krzemionki Opatowskie. Wyruszając z Ożarowa spoglądaliśmy z niepokojem na niebo po dwóch dniach obfitych deszczy. Hurra, jednak nie pada... humory dopisują można jechać. Mijamy Stróżę, Śródborze, Borownię. I tu mała przeprawa dosłownie i w przenośni – przeprawiamy się przez rzekę Kamienną ale walczymy z kałużami. Na moście pierwszy postój, strzepujemy błoto z nogawek, koła zgrzytają od piasku... Trudno, przecież to wyprawa - więc muszą być przygody. Docieramy do malowniczej drogi Ćmielów – Ruda Kościelna kierując się na północ. W Rudzie Kościelnej „popas" pod sklepem. W dalszej drodze mijamy Stare Stoki, Borię i kierujemy się na Magonie i Sudół. Nareszcie Muzeum w Krzemionkach. Robimy postój naprawiamy pierwsze awarie w postaci pękniętej dętki. Po zwiedzeniu neolitycznej wioski obieramy kurs na drogę powrotną. Teraz wracamy przez Podgórze, Wiktoryn i Teofilów. Postój na „podsklepiu" w Teofilowie w uczestnikach rajdu wywołuje odniesienie do filmu „Ranczo"... Drobne kłopoty techniczne (...) nie dadzą nam rady. Nie ma czasu na dłuższy postój - ruszamy, ognisko czeka a w brzuchach burczy!
Kierując się na Gliniany docieramy do Skałecznicy, gdzie już na wita nas Pan Leśniczy Krzysztof Kita i rozpalone ognisko (serdecznie dziękujemy!). Kiełbaski znikają w naszych wygłodniałych żołądkach- wielokrotnie!
Powrót przez Gliniany do Ożarowa - jesteśmy na 16.05 po ok. 45 km i z bolącymi... nogami.
Czuwaj do następnego rajdu.

 

Marek Terczak

GALERIA ZDJĘĆ

LO dla dorosłych

lo dorośli

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

kkz min

E-learning

Do wakacji pozostało:

Galerie

Dziś jest


Dzisiaj jest: Wtorek
21 Listopada 2017
Światowy Dzień Życzliwości
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina,
Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław

Do końca roku zostało 41 dni.
Zodiak: Skorpion

Copyright © 2017 Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie Rights Reserved.