W górę ↑

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
..

Zespół Szkół w Ożarowie

im. Marii Skłodowskiej-Curie

Galeria EZWP

designed by Wjatek © 2015

Zajęcia stacjonarne i e-learningowe w ramach projektu szkolnego "Mój zawód-zawodem kluczowym dla regionu"

 

 

Uczniowie naszej szkoły w dniach 12-14 stycznia wzięli po raz kolejny udział w zajęciach stacjonarnych i e-learningowych w ramach projektu "Mój zawód - zawodem kluczowym dla regionu". Z całą pewnością zdobyta wiedza przez naszych uczniów przyniesie wspaniałe rezultaty w przyszłej pracy zawodowej.

 

Zajęcia dla uczniów w ramach projektu "Mój zawód-zawodem kluczowym dla regioniu"

 

Już w pierwszym tygodniu po feriach w naszej szkole rozpoczeły sie dodatkowe zajęcia stacjonarne i e-learningowe. Zajęcia te maja pomóc zespołom uczniów w opracowaniu projektów zespołowych.

Zajęcia dodatkowe zaplanowane są do końca kwietnia. Po ich zakończeniu uczniowie przedstawia swoje projekty zespołowe najpierw w swoich grupach zawodowych.  Najlepsze prezentacje projektów zespołowych bedą poznadto przedsatwione na specjalnie zorganizowanej w tym celu konferencji w ramach projektu szkolnego.

 

Warsztaty z doradztwa edukacyjno-zawodowego w Wólce Milanowskiej

 


W dniach 4 - 5 grudnia oraz 9 - 10 grudnia 2013 r. 40 uczniów naszej szkoły wraz z 4 opiekunami wzięło udział w warsztatach edukacyjno - zawodowych w Centrum Edukacyjnym ŚCDN w Wólce Milanowskiej. Uczniowie uczestniczyli w dwudniowych 12-godzinnych warsztatach z doradztwa edukacyjno-zawodowego, gdzie poznawali swoje własne mocne i słabe strony, planowali ścieżkę swojej kariery zawodowej oraz dowiedzieli się jak powinna przebiegać rozmowa kwalifikacyjna, a także jak poprawnie napisać cv oraz list motywacyjny.

Warsztaty "ABC projektu edukacyjnego w szkole zawodowej z wykorzystaniem platformy e-learningowej"

Nauczyciele z naszej szkoły brali udział w stacjonarnych warsztatach "ABC projektu edukacyjnego w szkole zawodowej z wykorzystaniem platformy e-learningowej", a obecnie trwają konsultacje na platformie e-learningowej odnośnie tworzenia interdyscyplinarnego projektu edukacyjnego o tematyce zawodowej. 

Rusza projekt "Edukacja zawodowa w praktyce"

W dniu 30 września 2013 r. wicedyrektor Marcin Stańczyk oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych Tadeusz Życiński wzięli udział w konferencji rozpoczynającej realizację projektu „Edukacja zawodowa w praktyce” organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Ze względu na fakt iż projekt jest niezwykle atrakcyjny i jest skierowany do uczniów szkół zawodowych, nasza szkoła zgłosiła chęć uczestnictwa w takim przedsięwzięciu. W trakcie konferencji została podpisana umowa na realizację projektu.

Projekt zakłada udział uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej w :

  • praktykach zawodowych odbywanych w sektorze Małych i Średnich Przedsiębiorstw,
  • dodatkowych zajęciach dydaktycznych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi ICT z uwzględnieniem tablicy interaktywnej i platformy e-learningowej, przygotowujących do realizacji szkolnego projektu edukacyjnego o tematyce zawodowej oraz udział w wyjazdowych dwudniowych warsztatach z doradztwa edukacyjno-zawodowego. W trakcie zajęć dydaktycznych uczniowie będą się uczyć obsługi programów typu AutoCad, SolidWorks oraz obsługi maszyn sterowanych numerycznie.
  • 160-godzinnych płatnych stażach dla dwóch osób z naszej szkoły.

Cele szczegółowe jakie przyświecają realizacji projektu „Edukacja zawodowa w praktyce” to:

  • wzrost zainteresowania zagadnieniami związanymi z szybko rozwijającą się dziedziną z zakresu programowania maszyn sterowanych numerycznie (cnc) ,
  • podniesienie motywacji uczniów do podejmowania samodzielnych działań edukacyjnych,
  • wzrost atrakcyjności oferty kształcenia naszej szkoły,
  • wzrost umiejętności rozpoznawania swoich mocnych stron w kontekście planowania własnej kariery zawodowej,
  • zwiększenie praktycznych umiejętności zawodowych niezbędnych na rynku pracy poprzez udział w praktykach zawodowych,
  • wzrost znaczenia i prestiżu Naszej szkoły w środowisku lokalnym.

Partnerami projektu są Izba Gospodarcza „Grono Targowe Kielce” i Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o.

Konferencja otwierająca projekt SCDN.

LO dla dorosłych

lo dorośli

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

kkz min

E-learning

Do wakacji pozostało:

Galerie

Dziś jest


Dzisiaj jest: Poniedziałek
11 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Damazy, Daniela, Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir

Do końca roku zostało 21 dni.
Zodiak: Strzelec

Copyright © 2017 Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie Rights Reserved.