W górę ↑

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
..

Zespół Szkół w Ożarowie

im. Marii Skłodowskiej-Curie

"Make a Connection - przyłącz się" – Nokia

 

„Make a Connection” to globalna inicjatywa realizowana przez firmę Nokia i International Youth Foundation (IYF), mająca na celu promowanie pozytywnego rozwoju młodzieży poprzez oferowanie młodym ludziom szansy na nawiązanie kontaktu (Make a Connection) ze społecznościami lokalnymi, rodzinami, rówieśnikami i z samymi sobą. W Polsce inicjatywa ta skierowana jest do grup młodzieży w wieku od 16 do 22 lat, które otrzymują dotacje na realizację zaproponowanych przez siebie projektów w swoich społecznościach lokalnych. Program ten ma pobudzać w jego uczestnikach ducha przedsiębiorczości, a zarazem pomóc im uzyskać cenne doświadczenia i rozwinąć osobistą inicjatywę oraz umiejętności pracy zespołowej.

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz firma Nokia ogłosiły polską edycję programu „Make a Connection – przyłącz się” w lipcu 2001 roku. Przez pierwsze trzy lata (2001-2004) program był realizowany w trzech województwach: kujawsko-pomorskim, śląskim i małopolskim. Od maja 2004 roku program realizowany jest już w całej Polsce. W tym okresie wybrano łącznie 68 grup młodzieżowych, z których każda otrzymała do 4 500 zł na realizację swoich inicjatyw społecznych. W ramach edycji 68 grup młodzieżowych zrealizowało własne projekty na rzecz środowiska lokalnego od sierpnia 2004 do lutego 2005 roku.

Projekty realizowane przez grupy młodzieży obejmują swym zakresem integrację mniejszości, sport oraz promowanie kultury i historii. Grupy młodych ludzi (np. młodzieżowe rady miast, parlamenty uczniowskie, lokalne stowarzyszenia młodzieżowe) zapraszane są do ubiegania się o dotacje, które następnie muszą być wykorzystane przy realizacji projektów w ich społecznościach lokalnych. Projekty takie młodzież musi samodzielnie przygotować i wprowadzić w życie. Dla liderów grup młodzieżowych organizowane są szkolenia w takich dziedzinach, jak: zarządzanie projektem, planowanie budżetu, rozliczenia finansowe, umiejętność pracy w grupie oraz public relations. Otrzymują oni także pomoc ze strony organizacji pozarządowych.

Uczniowie Technikum Informatycznego w Zespole Szkół w Ożarowie uczestniczyli w VIII i IX edycji programu. Edycja VIII zakładała przeprowadzenie konkursu fotograficznego: "Ożarów na pożółkłej fotografii..." Uczniowie zebrali stare fotografie Ożarowa i okolic, a następnie sfotografowali te same miejsca w terenie. W ramach konkursu zakupiony został dla potrzeb uczestników - sprzęt fotograficzny. 

W edycji IX uczniowie Technikum Informatyczneo w Zespole Szkół w Ożarowie przygotowali konkurs programistyczny: "Mój przyjaciel robot..." Uczestnicy programowali roboty LEGO Mindstorm NXT. Obecnie roboty zakupione w ramach projektu wykorzystywane sa w pracowni informatycznej do nauki programowania.

LO dla dorosłych

lo dorośli

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

kkz min

E-learning

Do wakacji pozostało:

Galerie

Dziś jest


Dzisiaj jest: Poniedziałek
11 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Damazy, Daniela, Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir

Do końca roku zostało 21 dni.
Zodiak: Strzelec

Copyright © 2017 Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie Rights Reserved.