W górę ↑

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
..

Zespół Szkół w Ożarowie

im. Marii Skłodowskiej-Curie

GIMP (GNU Image Manipulation Program) jest darmowym edytorem grafiki rastrowej na licencji GNU GPL. Posiada ogromne możliwości nie tylko dzięki wbudowanym funkcjom, ale również dzięki otwartemu kodowi źródłowemu oraz nieograniczonym możliwościom rozbudowy poprzez wtyczki, rozszerzenia i skrypty.

gimp2
Program jest profesjonalnym edytorem graficznym, posiadającym przejrzysty i wygodny interfejs oraz intuicyjną obsługę. Jak każdy tego typu edytor posiada przybornik z podstawowymi narzędziami do edycji obrazu, oraz bazę tzw. Filtrów, czyli gotowych efektów nakładanych na obraz, np. rozmycia, deformacje, szumy, a nawet proste animacje. GIMP oferuje możliwość pracy na warstwach i ścieżkach.

gimp1
GIMP pozwala na tworzenie własnych wtyczek i skryptów, pozwalających m.in. na zautomatyzowanie długich i skomplikowanych działań. Nawet początkujący programiści, znający podstawy popularnych języków programowania, takich jak: C, Perl lub Python są w stanie samodzielnie tworzyć własne rozszerzenia i udostępniać je innym.

gimp3
Ze względu na prostotę obsługi i ogromne możliwości, a także na darmową licencję programu, GIMP jest obecnie bardzo popularny, szczególnie w szkołach. Każdy uczeń może korzystać z GIMPa zarówno w szkole jak i w domu, co daje mu ogromną przewagę nad drogimi programami komercyjnymi i ułatwia nauczycielom pracę z uczniami.

WYBRANE PRACE W ZASTOSOWANIU

LO dla dorosłych

lo dorośli

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

kkz min

E-learning

Do wakacji pozostało:

Galerie

Dziś jest


Dzisiaj jest: Poniedziałek
11 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Damazy, Daniela, Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir

Do końca roku zostało 21 dni.
Zodiak: Strzelec

Copyright © 2017 Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie Rights Reserved.