W górę ↑

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
..

Zespół Szkół w Ożarowie

im. Marii Skłodowskiej-Curie

Szkoła posiada od wielu lat licencję na oprogramowanie graficzne  CorelDRAW Graphics Suite

Jest to kompletny zestaw wszechstronnych narzędzi do tworzenia grafiki i edycji zdjęć, który umożliwia projektowanie logo, biuletynów, grafik internetowych, billboardów, oznakowań samochodów, a także realizację zupełnie nowych pomysłów. Nowe, zaawansowane opcje wypełnień i przezroczystości pozwalają uzyskać pełną kontrolę nad ostatecznym wyglądem projektów — możliwości wykorzystania deseni są praktycznie nieograniczone!

Program CorelDRAW (we wcześniejszych wersjach program nazywał się CorelDRAW!, lecz ostatnio zrezygnowano z wykrzyknika) jest przeznaczony do tworzenia grafiki wektorowej. Doskonale nadaje się do plakatów, szyldów reklamowych, wizytówek, a także do tworzenia skomplikowanych rysunków technicznych.
Możliwe jest tworzenie podstawowych dokumentów tekstowych takich jak raporty, czy broszury. Osoby pracujące do tej pory z programami graficznymi typu Paint, Paint Shop Pro, czy też Corel Photo-Paint, będą się niestety musiały uczyć rysowania od początku. Tutaj obowiązuje zupełnie inna filozofia. W zasadzie nie ma pędzla znanego z innych programów, a i gumka też działa trochę inaczej. Gdy w CorelDraw narysujemy np. kilka kwadratów nachodzących na siebie, a po pewnym czasie chcemy zmienić ich położenie, możemy to zrobić bez jakichkolwiek problemów, a np. w programie Paint jest to niemożliwe.
Niestety nie możemy oczekiwać, iż w programie CorelDraw będziemy mogli poprawiać zeskanowane zdjęcia z wakacji, ale za to będziemy to mogli zrobić w programie PhotoPaint. W Corel-u będziemy posługiwać się wyłącznie tak zwanymi obiektami. Obiektami są np. okręgi, elipsy, kwadraty, gwiazdy, tekst, itp. Każdy z obiektów jest umieszczany na ekranie jeden nad drugim. W każdej chwili i bez jakichkolwiek problemów możemy zmienić np. kolor jednego z wcześniej narysowanych obiektów. W każdej chwili możemy także zmienić położenie, rozmiar obiektu, a nawet go obrócić czy rozciągnąć.

LO dla dorosłych

lo dorośli

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

kkz min

E-learning

Do wakacji pozostało:

Galerie

Dziś jest


Dzisiaj jest: Poniedziałek
25 Września 2017
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek,
Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas,
Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus,
Świętopełk, Wincenty, Władysław,
Władysława, Włodzisław

Do końca roku zostało 98 dni.
Zodiak: Waga

Copyright © 2017 Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie Rights Reserved.