W górę ↑

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
..

Zespół Szkół w Ożarowie

im. Marii Skłodowskiej-Curie

           

17 kwietnia w naszej szkole odbył się zapowiadany kilka tygodni temu konkurs recytatorski. Uczniowie, którzy wzięli w nim udział zaprezentowali się w utworach nawiązujących do tematu II wojny światowej. Występowali w dwóch kategoriach: gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Jury w składzie: Agnieszka Kumek-Siudy,Elżbieta Marczewska oraz Agnieszka Golczyńska przyznało nagrody książkowe recytatorom, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca.Byli to:

w kategorii GIMNAZJUM

  1. Agata Kurkowska
  2. Wiktoria Janik
  3. Wiktoria Guzik

w kategorii SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

  1. Katarzyna Płatek
  2. Aleksander Zawadzki
  3. Marcin Kozłowski

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy. Tym, którym nie udało się sięgnąc po laury,dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

ORGANIZATORZY

 

FOTO:

13 kwietnia uczniowie z klasy III technikum informatycznego Piotr Kłudka, Konrad Podrygalski i Aleksander Zawadzki brali udział w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Medialnej, który odbył się w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Nasi reprezentanci rywalizowali w grupie 33 uczniów z innych szkół ponadgimnazjalnych z okręgu Warszawa.
Etap I po którym zakwalifikowali się do kolejnego odbywał się w okresie ferii zimowych.
        W Warszawie w pracowni komputerowej uczelni, uczniowie musieli zmierzyć się najpierw z testem(45 minut), a przez kolejne 75 minut pisali mikroeseje na tematy związane ze współczesną kulturą multimedialną.
Po zakończeniu Olimpiady atrakcją było zwiedzanie Stadionu Narodowego.
        Aktualnie oczekujemy na wyniki trzymając kciuki.

                 

Dnia 25. 03. 2015 r. uczniowie II klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół w Ożarowie im. M. Skłodowskiej –Curie wzięli udział w etapie szkolnym XV Edycji Konkursu o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów zakładów rzemieślniczych województwa świętokrzyskiego pt. BEZPIECZNIE OD STARTU .

Celem tego konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wśród uczniów zawodu w rzemiośle. Tematyka obejmuje problematykę prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy przewidzianą w podstawie programowej kształcenia w danym zawodzie, a także tematykę szkolenia podstawowego z zakresu prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, przepisów przeciwpożarowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
Pod okiem komisji w składzie: Mirosław Adamek, Jerzy Cieciura i Krzysztof Płatek uczniowie rozwiązywali test złożony z 30 pytań.

Najwyższa liczbę punktów zdobyły: Katarzyna Kwiecień i Kinga Ptasińska. Wezmą one udział w etapie regionalnym zawodów, który odbędzie się 10. 04. 2015 r. w Kielcach.
Najlepszym uczennicom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach !

 

Krzysztof Płatek


            26 marca 2015 roku odbył się finał konkursu zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Szylki w Ożarowie. Został on objęty patronatem Starosty Opatowskiego Bogusława Włodarczyka.
Pierwszy - szkolny etap - przeprowadzony został 2 marca przez panią Małgorzatę Wawrzyńczak i wyłonił pięcioosobową zwycięską drużynę, która reprezentowała nasz Zespół Szkół pośród 20 uczniów wytypowanych przez cztery placówki ponadgimnazjalne z terenu powiatu opatowskiego. Byli to:
1. Dominika Życińska
2. Mateusz Połeć
3. Konrad Podrygalski
4. Krzysztof Skiciak
5. Aleksander Zawadzki.
Miło nam poinformować, że nasi reprezentanci spisali się naprawdę dobrze, o czym świadczą uzyskane przez nich wyniki. Aż 4 osoby znalazły się w pierwszej dziesiątce. Liderem naszej grupy okazał się uczeń III klasy Technikum Informatycznego, który zajął II miejsceAleksander Zawadzki.
W komisji konkursowej pracowali nauczyciele ze szkół, które wytypowały swoje zespoły biorące udział w „Sudoku". Z naszej szkoły w pracach komisji uczestniczył pan Jerzy Nowak.

                       

FOTO:

14 marca 2015 r. drużyna naszej szkoły w składzie: Marcin Kozłowski – klasa III TI, Szymon Kaczmarski - klasa I TI, Marta Sobczak- klasa II TI brała udział w wojewódzkim etapie Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości BLOK B - WYNALAZCZOŚĆ o tytuł MŁODEGO INNOWATORA – edycja 2015. Zmagania odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.
Olimpiada ta organizowana jest przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów od 47 lat. Ma ona charakter naukowo – techniczny. Jej celem jest zainteresowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych tematyką innowacyjności, nabywaniem praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym.
Po zaciętej rywalizacji drużyna ZS w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie zajęła II miejsce w województwie, zdobywając 125 punktów i uznając tylko 10 punktową wyższość LO im. Władysława Broniewskiego z Ostrowca Świętokrzyskiego. Należy podkreślić, iż w stosunku do roku poprzedniego zespół naszej szkoły podwyższył swoją lokatę, awansując z III na II miejsce. Do finałowej 10-tki klasyfikacji indywidualnej weszła cała drużyna, zajmując odpowiednio:
• Marcin Kozłowski - 6 miejsce
• Szyman Kaczmarski -7 miejsce
• Marta Sobczak - 9 miejsce
Reprezentantem rezerwowym był Olek Zawadzki – klasa III TI.
Do Olimpiady uczniów przygotowywał mgr inż. Marek Pękalski.To wielki sukces.Gratulujemy!

 

 Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły zachęcamy do wzięcia udziału w

   VIII Wewnątrzszkolnym Konkursie Recytatorskim - temat: II wojna światowa w poezji.

Zainteresowani uczestnicy powinni do 20 marca zgłosić swój udział uczącemu ich nauczycielowi języka polskiego lub w bibliotece szkolnej.

Konkurs odbędzie się 10 kwietnia w dwóch kategoriach: gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne.

 

Organizatorzy serdecznie zapraszają!

 

LO dla dorosłych

lo dorośli

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

kkz min

E-learning

Do wakacji pozostało:

Galerie

Dziś jest


Dzisiaj jest: Poniedziałek
11 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Damazy, Daniela, Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir

Do końca roku zostało 21 dni.
Zodiak: Strzelec

Copyright © 2017 Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie Rights Reserved.